Predpredaj vstupeniek na Festival poznania 2024
Kúpiť
Profilovka Vlastimil Švec

Vedomy zivot

Ako autor sa venujem predovšetkým socio-ekonomickým témam. Zaujíma ma spoločenské dianie a ekonomické náväznosti. Som tiež autorom viacerých kníh, v ktorých románovou formou opisujem možné dopady ekonomických aspektov na všedný spoločenský život. Vždy ma fascinuje ako z malého nepatrného zárodku dokáže vyrásť okolnosť, ktorá napokon ovplyvní všetkých z nás.
Kniha 16€

Kniha 16€

1. časť trilógie

Akú cenu sme ochotní zaplatiť za to, aby sme ukázali, že sme slobodné tvory?
16€ je kniha pre otvorenú myseľ, hľadajúcu návody na ceste pravdy. Je v nej všetko. Strhujúci príbeh, pestrofarebné opisy, pichľavé otázky, úprimné zdieľanie i nahá bezprostrednosť. Je to kniha stále viac aktuálna, ktorá sa dá odložiť až po pretočení posledného listu.
Uvedie Vás do života bojovníka Mira, ktorý je ochotný rešpektovať hodnoty iných ľudí a od ostatných chce to isté - aby ho nechali žiť si svoj život. A v otázke obrany svojej slobody nemieni robiť kompromisy.
Ak ste však so svojím životom spokojný, kniha nie je pre Vás, nečítajte ju. Mohla by Vám niečo odkryť a narušiť Vašu spokojnosť. Chcete to?
Román 16€ je prvou knihou voľnej trilógie, ktorá nastavuje zrkadlo každému, kto je ochotný pozrieť sa na súčasnú spoločnosť inak, ako je prípustné.
Kúpiť knihu
Kniha 72 schodov

Kniha 72 schodov

2. časť trilógie

Príbehy viacerých, životom ťažko skúšaných ľudí sa rozpletajú, prelínajú, na seba narážajú, aby sa nakoniec stretli a vybudovali niečo, o čom nemali potuchy, že vybudovať ide. Iba tušili, že niečo urobiť musia, aby svoj život zmenili. A každý z nich túžil po zmene absolútne zásadnej.
72 schodov je takmer romantickým príbehom komunity, ktorá žije za hranicami dnešnej spoločnosti. Autor veľmi pútavým, miestami až lyrizovaným opisom predstavuje jednotlivých hrdinov a presne tak aj prostredie, v ktorom žijú. Až máte pocit, že ste súčasťou deja. Príbeh sa snaží načrtnúť alternatívu, ako je možné existovať aj iným spôsobom, ako sme si zvykli. Nadväzuje na tradíciu života v prírode, snaží sa človeka vrátiť tam, kde si v plnej vážnosti začne znova uvedomovať sám seba a čoho všetkého /v dobrom slova zmysle/ je schopný. Ukazuje veľkosť človeka, kde ego slúži zdravému rozumu v snahe dosiahnuť prospech jednotlivca, ktorý zároveň znamená prospech pre spoločnosť. Kde peniaze nemajú moc, ale slúžia na to, na čo boli vždy určené. Na zjednodušenie nepriamej výmeny medzi viacerými dobrovoľne interagujúcimi jedincami.
Ak máte chuť pozrieť sa na možnosti tohto sveta aj z inej strany, určite si ,72 schodov prečítajte. Možno nebudete absolútne stotožnení so všetkým, čo sa v príbehu deje, ale veď to nie je väčšina z nás ani v reálnom svete. Čo Vám však kniha sľúbiť môže je, že po jej prečítaní budete mať množstvo ďalších otázok a miernu nádej, že stále je tu možnosť žiť aj inak. Tak viac podľa seba.
72 schodov, druhá časť trilógie, voľne nadväzuje na román 16€, ktorý je zdanlivo zúfalým bojom jedného statočného a odvážneho človeka Mira, ktorý sa bezprecedentne vzbúril nastaveniu pravidiel spoločnosti v snahe žiť si svoj život podľa seba.
Kúpiť knihu

Kniha 4 a pol dňa

3. časť trilógie

Kolaps sa blíži. Je totiž inherentnou vlastnosťou systému, v ktorom si volení politici uzurpujú právo regulovať trh a prostriedky nepriamej výmeny. Inak ako krachom sa takýto systém nemôže skončiť.
V jednotlivých kapitolách sa postupne dozvedáme príbehy starých známych postáv. Neskôr na scénu vstupujú noví hrdinovia a nové príbehy votkané do udalostí, na ktoré nemajú spočiatku príliš veľký vplyv, no po „sadnutí prachu“ sa prejavia ich vlastnosti.
Vlastnosti, ktoré iba zvýrazňujú jednoduchú skutočnosť. Bojovať o zdroje je krátkodobé a ničivé rozhodnutie.
Oveľa efektívnejšia, čoho dôkazom je, že stále existujeme, je slobodná spolupráca dobrovoľnou výmenou medzi ľuďmi. Iba dobrovoľná výmena a spolupráca zabezpečujú efektívne rozdelenie zdrojov, iba cena dokáže alokovať zdroje najbližšie k ideálu. Nie ideálne, to vieme, ale zatiaľ nebol vynájdený spôsob, ako zacieliť použitie zdrojov efektívnejšie ako systémom, ktorý umožní ľuďom rozhodovať o svojich prostriedkoch podľa svojho uváženia, sledujúc svoje vlastné záujmy.
Cez osudy obyčajných ľudí autor predstavil možnosti, na ktoré sme pod tlakom súčasného systému pozabudli. A fungujú, inak by sme tu neboli. Stačí iba, aby sme začali vierou v seba a v ľudí okolo nás. Uvedomili si, že nepotrebujeme nikoho, aby riadil naše životy a rozhodoval za nás. Nech sa ten systém volá hoci diktatúra, totalita, monarchia, či demokracia.
Román 4 a pol dňa je dovŕšením voľnej trilógie s názvom 16€ a je zároveň pokračovaním osudov ľudí z predchádzajúceho románu 72 schodov.
Kúpiť knihu

Najnovší príspevok

22. apríla 2021

Slobodný priestor a Umelá inteligencia

Práve čítam Y.N.Harari: 21 lekcií pre 21.storočie. V nej autor opisuje, čo všetko sa môže s ľudstvom stať, pokiaľ popustí uzdu novým technológiám a to hlavne Umelej inteligencii (AI). Rozoberá tam spôsoby, akými môže používanie AI zasiahnuť do súčasného trhu a ako môže urobiť niektoré profesie “zbytočnými”.
1 2 3 69

naspäť hore

Archív príspevkov

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Tento web využíva súbory cookies. Prehliadaním webu súhlasíte s ich používaním.
© 2023 Vedomý život, s.r.o.
envelopechevron-upchevron-right