Predpredaj vstupeniek na Festival poznania 2024
Kúpiť

Kedy už konečne budú uznávať protilátky

Vo svojom okolí sa často stretávam s rôznymi postojmi. Mám okolo seba ľudí ktorí sú proti nielen súčasnému očkovaniu, ale všeobecne proti akémukoľvek. Tých, ktorí sú proti iba tomu súčasnému, tí, ktorým je to jedno alebo tí, ktorí sú jeho zástancovia. Všetci riešia seba a neriešia iných. Potom sa ale stretávam aj s tými, ktorí sa tlačia do krajných pozícii, teda militantní odporcovia aj militantní podporovatelia. Obe naposledy menované skupiny majú rovnaký cieľ.

Donútiť iných ľudí, aby robili to, čo oni pokladajú za správne bez ohľadu na to, čo za správne považujú.

Vďaka Bohu mám okolo seba zástupcov všetkých skupín.

Týchto ľudí môže spájať jedna vec. Otázka zdravia. V nej sú schopní argumentovať, dohadovať sa, niekedy sa aj hádať o tom, či je vakcína lepšie riešenie, alebo nie, či je vakcína nebezpečná, či je účinná a snažia sa o svojom stanovisku oponenta presvedčiť.

Mňa tieto diskusie nebavia a ani sa do nich nezapájam. Nie som biológ, virológ, ani imunológ, či infektológ. Nepracujem 20 rokov s vírusmi, s ich genómom, ani vlastne neviem, aký je rozdiel medzi baktériou a vírusom. Dúfam, že ma za to neukameňujete.

Mňa táto téma zaujíma z jedného jediného dôvodu.

Či mám, alebo nemám právo rozhodovať o svojom tele, či mám právo konať neagresívne, alebo či mám právo nečiniť.

To je jediné, čo ma pri tejto téme, ale aj iných spoločenských témach zaujíma a na tomto poli aj argumentujem.

Mám známych a priateľov, ktorí sa vyjadrujú, ktorí deklarujú, že to majú rovnako ako ja.

A potom to príde:
„Aj keď bude povinné očkovanie, malo by byť len pre ohrozené skupiny obyvateľov povedzme nad 65 rokov, alebo tých, čo majú nejaké ťažké zdravotné indikácie.“
„Kedy už budú konečne uznávať hladiny protilátok, nech už mám pokoj, mám ich totiž vysoké.“

„Jaj, dúfam, že budem pozitívny, aby som mal na pol roka pokoj.“

A mňa oblieva hrôza.

Tieto vyjadrenia sú totiž obrovskou pascou, ktorú nejaký diabol Násilia vybudoval a postavil a teraz čaká a teší sa na to, kto do nej padne.

Chcel by som upozorniť svojich priateľov argumentujúcich proti nariadeniam vlády obmedzujúcich Slobodu jednotlivca na podstatnú, priam zásadnú vec.

Ak máte pozitívny test, budete mať pol roka pokoj, ak začnú uznávať protilátky a vy ich budete mať vysoké, budete mať pokoj, ak budú povinne očkovať iba ľudí nad určitý vek, ktorý ste ešte nedosiahli, budete mať pokoj, ale toto nemá nič spoločné so Slobodou.

Nepodľahnite tejto pasci, nedajte sa do nej lapiť.

Tak, ako sú teraz obmedzovaní neočkovaní, dajú im pokoj, ak sa nechajú zaočkovať, tak im dajú pokoj aj keď ešte nemajú 65 rokov, keď vírus prekonali, alebo keď budú mať protilátky.

Ak bojujete za Slobodu jednotlivca preto, že ste v množine tých, ktorým je Sloboda upieraná a zrazu sa dostanete do skupiny, ktorým Sloboda prestane byť upieraná, nejde Vám v skutočnosti principiálne o Slobodu, ale o výhody.

Neviem, či je to cieľ, postupne rozširovať parametre, pri ktorých vláda bude zmierňovať obmedzenia, aby sa odpor preriedil (to sa mi zdá pri súčasnej vláde príliš sofistikovaná myšlienka), ale viem jedno.

Sloboda sa nepodmieňuje.

Preto je úplne jedno, do ktorej skupiny patrím, keď existuje skupina, ktorá je utláčaná. Nemôže ma to nechať ľahostajným.

Mne ide o Slobodu jednotlivca principiálne, preto aj keby som sa dal zaočkovať, aj keby som bol pozitívny a po prekonaní, aj keby som mal protilátky a štát by ich uznával, nebudem túto „výhodu“ uplatňovať ukázaním papiera, či QR kódu.

Nedokážem si totiž predstaviť situáciu, kedy ja budem sedieť v reštaurácii, vo vysvietenej sále, za stolom s bielym naškrobeným obrusom, smiať sa s priateľmi, známymi, pojedať palleu, upíjať si z minerálky, zabávať sa a cez okno reštaurácie sa na mňa zvonku bude pozerať človek, ktorý do reštaurácie nesmie vojsť. Nie preto, že ho nechce pustiť majiteľ reštaurácie, ale preto, že štátny zákon, vyhláška, alebo nariadenie to zakazuje a majiteľovi hrozí likvidačnými pokutami, ak by chcel niekoho spoza okna pozvať dovnútra. Za sklom okna totiž stojí človek so žltou hviezdou našitou na klope.

Pri predstave tejto situácie sa mi hnusom obracia žalúdok.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Viac na témy: 

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Tento web využíva súbory cookies. Prehliadaním webu súhlasíte s ich používaním.
© 2023 Vedomý život, s.r.o.