Nový online kurz my.flou - Návrat k telu
Pozrieť kurz

moja telka

Tento obsah je pre podporovateľov Živej telky.

Už za tri kávy (alebo dva čaje) mesačne sa môžeš k nám pridať.  

Našim zámerom je tvoriť kvalitný obsah na kvalitnej platforme. Preto sme vytvorili portál Vedomý život. Tvoju podporu použijeme na: 

  • Tvorbu obsahu časti Moja telka: inšpiratívne videá,  rozhovory či kurzy.
  • Odmeňovanie autorov za ich tvorbu.
  • Šírenie povedomia o Spoločenstve vedomého života skrz priestor .
  • Prevádzku portálu a jeho ďalší technický rozvoj.

Iba vďaka tebe môžeme slobodne tvoriť a prinášať podnetný a obohacujúci obsah. Vyber si formu pravidelnej podpory - mesačnej či ročnej, ktorá najviac vyhovuje tvojim možnostiam.

40. Filozofia slobody, 16€ a „Prečo?“

Rozprava
Chcel by som sa čo najúprimnejšie poďakovať všetkým, ktorí reagovali na statusy, ktoré som umiestňoval od stredy minulého týždňa na FB. Možno ste si niektorí kládli otázku, čo to má, dočerta, znamenať? Asi to bolo aj dosť otravné... Ospravedlňujem sa. Snažil som sa nájsť nesúvisiace témy, aj keď sa mi to nie vždy darilo. Kľúčom statusov však neboli odpovede na ne, kľúčom bola jedna otázka. „Prečo?“ Na všetky otázky sa dá odpovedať. Každé „prečo?“ má svoje „preto“. Na to, prečo sa nedá deliť nulou (resp. tento pokus prináša nezmyselné výsledky, ako napr. 0=1) je matematický dôkaz možno na 10 riadkov https://www.martinus.sk/?uItem=676339​ Kačica má duté kosti a mastné perie a Canberra je hlavné mesto Austrálie, ktoré vzniklo dohodou, skoro na polceste medzi dvoma metropolami Melbourne a Sydney (aby sa ani jedno neurazilo? Ktovie?). A prečo majú sloni veľké uši? https://www.martinus.sk/?uItem=15720​ Otázkou je, či sme sa na to niekedy pýtali, a či sme sa niekedy pýtali na otázku v dnešnom statuse... Alebo chodia ľudia k voľbám iba preto, že sa to má? (Ako sa nazýva človek, ktorý robí stále to isté, pričom očakáva iný výsledok?)
Čítať viac
Osobnosti:

Pozrite si tiež

92
min

MOJA TELKA

116
min
57
min

MOJA TELKA

1 2 3 126

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Tento web využíva súbory cookies. Prehliadaním webu súhlasíte s ich používaním.
© 2021 Univerzita Vedomého Života, n.o.
userschevron-down-circle