Nový online kurz my.flou - Návrat k telu
Pozrieť kurz

moja telka

Tento obsah je pre podporovateľov Živej telky.

Už za tri kávy (alebo dva čaje) mesačne sa môžeš k nám pridať.  

Našim zámerom je tvoriť kvalitný obsah na kvalitnej platforme. Preto sme vytvorili portál Vedomý život. Tvoju podporu použijeme na: 

  • Tvorbu obsahu časti Moja telka: inšpiratívne videá,  rozhovory či kurzy.
  • Odmeňovanie autorov za ich tvorbu.
  • Šírenie povedomia o Spoločenstve vedomého života skrz priestor .
  • Prevádzku portálu a jeho ďalší technický rozvoj.

Iba vďaka tebe môžeme slobodne tvoriť a prinášať podnetný a obohacujúci obsah. Vyber si formu pravidelnej podpory - mesačnej či ročnej, ktorá najviac vyhovuje tvojim možnostiam.

34. Argumentačné klamy, chyby, manipulácie či klamné analógie

Rozprava
Pozývam Vás na rozpravu o takých malých nezbedníkoch. Najčastejšie sa títo nezbedníci objavujú vo vyhranených, ba priam až konfliktných diskusiách. A čím vyhranenejšia diskusia, či debata, tým sú títo nezbedníci aktívnejší. Idú za víťazstvom hlava-nehlava, snažiac sa oponenta pretromfnúť, spraviť z neho nevedomca, hlupáka, alebo ho dotlačia do emočnej pasce, s použitím logických ekvilibristík či irelevantných záverov. Ich cieľom je zmiasť oponenta, vyvolať v ňom pochybnosti a v nepozornom jedincovi až uznanie názoru, s ktorým pred malou chvíľou zásadne nesúhlasil, takým spôsobom, že je priam šokovaný tým, na čo prikývol. Kto sú títo nezbedníci? Argumentačné klamy, chyby, manipulácie, či klamné analógie. Navyše ani sám diskutér, ktorý tieto techniky použije, si nemusí byť vedomý toho, že ich použil. Väčšinou sa totiž zdajú logické a jasné. A niekedy sú použité podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Aj v tom sa skrýva ich popularita.
Čítať viac
Osobnosti:

Pozrite si tiež

92
min

MOJA TELKA

116
min
57
min

MOJA TELKA

1 2 3 126

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Tento web využíva súbory cookies. Prehliadaním webu súhlasíte s ich používaním.
© 2021 Univerzita Vedomého Života, n.o.
userschevron-down-circle