Predpredaj vstupeniek na Festival poznania 2024
Kúpiť
Katarína Mikulcová

LEKTORKA

Katarína Mikulcová

Som mamičkou a mám za sebou dlhú cestu v premene vlastného života. K mojej premene ma priviedol práve môj syn. Kládla som si otázku, ako okoliu sprostredkujem to, čo viem a funguje to?

A tak som začala písať príbehy a rozprávky, ktoré sú pre čitateľa liečivé, obohacujúce a dávajú mu do rúk moc byť vedomým tvorcom svojho života.

WORKSHOP

Čítanie knihy

Čítanie rozprávok a tvorivá aktivita- Vedomé rozprávky pre deti aj dospelých

ANOTÁCIA

Čítanie z knihy Vedomé rozprávky pre deti aj dospelých + aktivita pre deti.
Lucia Grejtáková

LEKTORKA

Lucia Grejtáková

Lucia Grejtáková píše príbehy pre malých aj veľkých a tiež ilustruje. Spolupracuje s vydavateľstvami aj autormi.
Svojou akvarelovou tvorbou pozýva do farebného sveta nielen malých, ale aj tých väčších, dospelákov. Slovom vás zavedie do fantázie a hĺbin vlastného vnútra.

WORKSHOP

Čítanie knihy

Ako vznikala kniha kedysi a ako teraz, kto je ilustrátor? (interaktívna beseda)

ANOTÁCIA

S deťmi si povieme niečo o knižnom svete. Prečítame si zopár úryvkov z knižočky Píšťalkou ma zavolaj a rozprúdime debatku o pocitoch, priateľstve, mravčom spoločenstve, prečo si pomáhať či o budúcom povolaní.
Tešíme sa na malých aj veľkých čitateľov!
Program je vhodný pre deti od cca 6 rokov.
Žaneta Kubíková

LEKTOR

Žaneta Kubíková

Sme občianske združenie Pokojné Plávanie so zameraním na pohyb vo vode a mimo nej. Od prvých nádychov a výdychov pod vodou, až po plynulý pohyb, v ktorom viete byť uvoľnený a pokojný. Pracujeme pomocou cvičení na vnímanie vody, odblokovanie strachov zapísaných v podvedomej úrovni, až po zlepšenie techniky. Každý plavecký spôsob učíme metódou, ktorá zapája pohyb celého stredu tela.

WORKSHOP

Bazén

Hry vo vode

ANOTÁCIA

Voda je neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Pohybovať sa v nej s istotou a sebadôverou sa učíme, keďže sme suchozemci. Prospešné je začať už v detstve. Deťom v tom pomáhajú rôzne aktivity, hry a súťaže, kde sa učia s vodou byť kamaráti. Pár takých aktivít bude pre nich pripravených aj na tohtoročnom festivale.
Iveta Lutišanová

LEKTORKA

Iveta Lutišanová

Som Iveta Lutišanová, olejkárka, aromaexpertka a najmä inšpirátorka k praktickému používaniu aromaterapie. Rozhodla som sa nadviazať na tradíciu remesla olejkárstva a s vedomosťami z aromaterapie tak prinášam do sveta praktickú aromaterapiu. Praktická aromaterapia je podľa mňa spôsob, ako môžete v ľahkosti používať hotové produkty, aby ste sa sami nemuseli v aromaterapii vzdelávať. S mojim dračím pop-up stánkom ma nájdete aj na Festivale poznania.

WORKSHOP

Repelent

Tvorba prírodného repelentu

ANOTÁCIA

Chceli by ste si vyčarovať vlastný ochranný elixír? ⚗️🛡️ V sobotu s použitím dračích esencií si namiešate účinnú ochranu proti otravnému hmyzu z prírodných prísad 🦟 👏🐉👩‍🔬 s Olejkárka.sk Tešíte sa? 🥳
Gabriel Bergendi

LEKTOR

Gabriel Bergendi

Som kreatívny, tvorivý, zručný mladý človek. Rád sa hýbem, cvičím, potulujem v prírode, chodím po lane, fotografujem, píšem básne, pracujem s drevom a renovujem, mám rád aktivity s deťmi.

WORKSHOP

Chodenie po lane

Chôdza po lane - Slackline

ANOTÁCIA

Slackline je chodenie a balansovanie na plochom dynamickom popruhu, ktorý je napnutý medzi dvoma pevnými kotviacimi bodmi ( stromy, piliere...)

Slackline precvičí každý sval v tele, učí sústredeniu sa na prítomný okamih, trénovanie balansu, spomaleniu, hlbšiemu dychu.

Môžete trénovať statické jógové prvky ale ak chcete aj dynamickejšie prvky.

Môj postreh : Slackline - (lano) spája nielen stromy, ale aj ľudí. :)
Judka Potmehútka

LEKTORKA

Judka Potmehútka

Judka študovala výtvarné umenie na Trnavskej univerzite, kde ju nadchla arteterapia a možnosť, liečiť a harmonizovať tvorením a maľovaním. Neskôr absolvovala rôzne sebarozvojové semináre kde sa oboznámila aj s hlbšou stránkou využitia farieb a ich frekvencii. Praktické využitie týchto poznatkov aplikuje v tvorbe šperkov a energetických obrazov na mieru. Technikou kvantového otisku vkladá do svojich malieb vibrácie lásky, hojnosti a harmónie.

WORKSHOP

Arteterapia

Farebná galaxia

ANOTÁCIA

Naozaj každý sa môže stať maliarom a vytvoriť krásne umelecké dielo. Na workshope s lektorkou Judkou si užijete radosť z tvorenia a čo to sa naučíte o liečivej sile farieb. Nepredvídateľnú hravosť pestrých pigmentov budeme spolu dotvárať minerálnymi kameňmi či symbolmi posvätnej geometrie. Technikou rozfukovania farieb si vytvoríme našu osobnú galaxiu.
Zuzana Fiťková

LEKTORKA

Zuzana Fiťková

Tvorbe z hliny som sa začala venovať pomerne neskoro, ale s o to väčším nadšením. Rada modelujem z hliny funkčné výrobky a ešte radšej ich odovzdávam do rúk ľuďom, ktorí ich s láskou používajú. Tvorba s hlinou sa mi stala vášňou aj prácou zároveň. Práca hrou:)

WORKSHOP

Hlina

Ruky v hline - tvorivá dielňa

ANOTÁCIA

Možnosť vyskúšať si modelovanie z hliny pomocou viacerých techník. vydlabávanie, vyrezávanie - kurinuki, modelovanie z hadíkov. maľovanie na pripravené kúsky, preškrabávanie do hliny.
Jana Lantajová

LEKTORKA

Jana Lantajová

Som kaderníčka, ktorá ľúbi zapletankovať vlásky, vytvárať z nich rôzne účesy a zdobiť ich krásnymi ozdobami, ktoré nám príroda ponúka. A keďže som pôvodným povolaním učiteľka, milujem tieto (nielen) vláskové ozdoby spolutvoriť s deťmi.

WORKSHOP

Pierko

Vyrob si prierkovú ozdobu do vlasov alebo na krk

ANOTÁCIA

Vytvoríš si krásny vlastný šperk z pierok, korálok, drôtikov a prírodnín podľa svojich predstáv.
Jana Šmakalová

LEKTOR

Jana Šmakalová

Nadšenie pre tvorivosť a umenie ma sprevádza od strednej školy, kde som sa sa prvýkrát stretla s výtvarnými technikami a pod vedením odborníkov na maľbu, navrhovanie odevov a krajčírske remeslo som vyštudovala odevný dizajn.
Kreativita je súčasťou môjho života, dáva mu širší rozmer a radosť z toho, že môžem byť súčasťou tvorivého procesu a momentov, v ktorých ľudia v sebe prebúdzajú tvorivý potenciál.
Jedna z mojich obľúbených tém v tvorbe sú portréty. Každá vráska, asymetria, náznak emócie, vnútorného prežívania vykresľujú to, kým sme a to všetko rada zachytávam uhlíkom na papier, farbami na plátno, či abstraktnejšou formou.
Občas experimentujem pri používaní farieb a v poslednom období namiesto vodových, rada používam farby z potravín, či kávy, sú ekologické a navyše rovnako žiarivé ako tie bežné. Je to technika, ktorú si obľúbili aj ľudia ktorí prišli na môj kurz, kde som ich naučila ako pracovať s farbami z potravín a využiť ich vlastnosti čo najlpešie.
Som prevedčená, že tvorivosť je sila, ktorú je dôležité oživovať a dávať jej pozornosť v každom veku. Či sme deti, alebo dospelí, mnohí radi zažívame ten pocit objavovania, experimentovania a hravosti, pocit že sa môžeme slobodne vyjadriť.

WORKSHOP 1

Koláž

Koláž - utržky nielen z prírody

ANOTÁCIA

Útržky nielen z prírody je workshop kde je možné vytvoriť si originálnu koláž z rastlín a iných prírodnín z nášho okolia. Zaujímavé je uchopiť nájdené prírodniny namiesto štetca a použiť tak ich štruktúru ako prostriedok na maľovanie a otláčanie na papier. Fantázii sa medze nekladú :-)

WORKSHOP 2

Mandala - maľovanie prírodnými pigmentami

ANOTÁCIA

Maľovanie farbami z potravín a kávy je nielen príjemný relax, ale učí nás, ako si môžeme vytvoriť obraz i ekologickou cestou, bez použitia bežných farieb.
Cvikla, kari, či káva nám ponúka síte a žiarivé farby, naučíme sa vytvárať odtiene, štruktúry, pracovať s celou plochou štetca a ako použiť okrem neho aj napríklad samotné naše ruky na maľovanie.
Maľovanie mandaly je príjemný relax, pomáha zlepšovať sústredenie. Keď si dovolíme skúšať a experimentovať môžu vzniknúť pod našimi rukami nečakané obrazce mandál. Opäť platí, že fantázia a hravosť nemá pri maľovaní hraníc.
Martin Marin

LEKTOR

Martin Daniš

Volám sa Maťo a mám Divadielko Maťo a môžete ma volať Maťo. Rád vymýšľam príbehy a rád ich rozprávam a hrám a bláznim sa. Vtedy som to ja. Divadielku sa venujem oficiálne už 8 rokov. Pobehal som s ním po celej krajine. Robím v Nitrianskej galérii a baví ma "riešiť veci" a potom som rád, keď nemusím nič, iba tak byť.

WORKSHOP

Divadlo

Divadielko: Princezná Halabala a workshop vyrábania koruny

ANOTÁCIA

Bláznivé, šiši predstavenie Divadielka Maťo s názvom Princezná Halabala. V tomto predstavení sa môžete presvedčiť, že ešte neobjavená planéta Zemiak existuje! Sú o tom dôkazy! A kráľ by nemal chrápať. A možno aj mal. Ale ak by nemal, tak máme na to riešenie. Tajný recept proti chrápaniu pomocou gumových medvedíkov. Teda donedávna bol ešte tajný. No a potom sa už môžeme vydať za dobrodružstvom a stať sa Kráľmi a Kráľovnami, Princeznami a Princami a čím budeme chcieť...
Martin Práznovský

LEKTOR

Martin Práznovský

Rozvahe pohybu sa venujem 5 rokov, vďaka pravidelnému cvičeniu sa mi podarilo rozpustiť veľa mojich obmedzení. Asi 8 rokov som sa venoval cvičeniu s činkami čo spôsobilo že moje telo bolo veľmi neohybné a nepriechodné. Rozvaha pohybu mi pomohla zbaviť sa bolestí pohybového aparátu, vybudovať vnútornú silu a stabilitu, ktorá mi pomáha čeliť niekedy nie ľahkým životným výzvam. Vďaka pravidelnej meditácií rozvíjam sústredenie a citlivosť, ktorá mi je osožná pri práci maséra. Používam techniku Švédskej olejovej a Japonskú techniku masáží Shiatsu.

WORKSHOP

Pohyb

Rozvaha pohybu

ANOTÁCIA

Rozvaha pohybu je cvičenie ktoré rozvíja silu, flexibilitu, ohybnosť a pružnosť, stabilitu. S rešpektom k našim momentálnym obmedzeniam si môžme v cvičení vybrať úroveň obtiažnosti cvikov od začiatočníka až po pokročilého. Cvičenie vychádza s múdrosti starovekej jógy, obsahuje tiež prvky tanca a bojovích umení. Je to cesta objavovania a rozvíjania plného potenciálu, ktorý sme dostali do vienka.
Dagmar Dayiesha a Daniel Dayaniel Máčovský

LEKTORI

Dagmar Dayiesha a Daniel Dayaniel Máčovskí

Manželia jogíni, pre ktorých sa cesta jednoty, harmónie a porozumenia stala tá najdôležitejšia cesta života. Daniel sprevádza ľudí po Himalájach, spolo tvoria Slovansko - Himalájske centrum - SLOVHIM Avatar, prevádzkujú AvatarShop.sk

WORKSHOP

Mantra

Spievanie mantier s deťmi

ANOTÁCIA

Spoločne pospievame jednoduché slovanské, indiánske a himalájske mantry. Deťom rozdáme hudobné nástroje - perkusie, cinkátka, bubny... (budú sa môcť pridať aj rodičia) a v doprovode gitary vyvoríme krásne pozitívne vibrácie upokojujpcich mantier z celého sveta...
Janka Rybka Kováčová

LEKTORKA

Janka Rybka Kováčová

Som Janka Rybka Kováčová. Obyčajne neobyčajná žena. Mestská víla, Kňažka Živeny, šperkárka. Žena hľadajúca a nachádzajúca vždy a všade dobro, krásu a lásku.

WORKSHOP

Vytvor si vlastný náramok

ANOTÁCIA

Milujem minerály. Rada sa ich dotýkam a vyrábam z nich šperky a milé doplnky. S láskou poradím a upravím šperk podľa vašich želaní.
Alenka Seginková

LEKTORKA

Alena Seginková

Som študentkou Univerzity vedomého života a environmentálnou koordinátorkou projektu Príroda pre všetkých, ktorý má na Slovensku za cieľ ochranu európsky významných biotopov s najohrozenejšími druhmi rastlín a živočíchov. Jednou z mojich projektových aktivít v Štátnej ochrane prírody je aj praktické vzdelávanie pre školy a verejnosť.
Pozývam deti spoznávať prírodu a spoločne sa zahrať pri rôznych zábavných eko aktivitkách.
Praktické skúsenosti môžte nabrať aj v našom augustovom Ochranárskom tábore pre rodičov s deťmi v Zázrivej - Na túru s Naturou.

WORKSHOP

Ekológia

Eko aktivitky s deťmi - poznávacie eko-logické hry

ANOTÁCIA

Príroda je našim neoddeliteľným domovom a my sme jeho tvorcami a ochrancami. Prostredníctvom spoznávacích eko-logických hier a pomôcok sa s deťmi rôzneho veku spoločne zabavíme aj niečo nové naučíme. Príďre sa dozvedieť ako na Slovensku ochraňujeme, obnovujeme a zachovávame Prírodu pre všetkých.
Kika Belicová

LEKTORKA

Kika Belicová

Som Kika Belicová _tvorca hravej edukácie. Sprevádzam deti v komunitnej vzdelávacej skupine Moruša a čerešňa, podielam sa na hravej edukácii detí v alternatívnych triedach v Novoškole v Zlatých Moravciach. Milujem jogu s deťmi i dospelými, robím kurzy vo vlastnom koncepte Malá Haňa www.malahana.sk.
A okrem toho tvoríme v rámci občianskeho združenia Z.E.M. premakulturny kúsok v obci Vinodol.

WORKSHOP

joga

Detská yoga v koncepte Malá Haňa

ANOTÁCIA

Malá Haňa je koncept,ktorý prepája zážitkovú edukáciu s cvičením.
Štruktúra zahŕňa emocionálny kruh, dýchacie cvičenie za pomoci esenciálnych olejov, dynamická rozcvička, čítanie básní a skúšanie pozícii z knihy Malá Haňa, prepájanie vďaka pomôckam s edukáciou. a cukrikova meditácia. Koniec bude venovaný vyfarbovaniu obrázkov podľa chuti a výberu detí.
Simona Bohunská

LEKTORKA

Simona Bohunská

Tvoreniu v rôznych podobách sa venujem každý deň. Zhmotňovať svoje obrazy, vízie a sny do konkrétneho umeleckého diela je to, čo ma napĺňa a má to liečivý potenciál pre každého z nás. Môj sen a poslanie je šíriť krásu medzi ľudí a učiť ich nadväzovať spojenie so svojou vlastnou Venušou.

WORKSHOP

Maľovanie na tričko

Intuitívno - kreatívne maľovanie na tričká

ANOTÁCIA

Vyrobíme si originálne tričko, a to kombináciou viacerých techník, použiteľných na textil. Naučíme sa sprejovú a akvarelovú techniku, tieňovanie tuhými farbami a v prípade záujmu a času aj batikovanie. Pranie v práčke.

Ak už teraz viete, že máte záujem, napíšte veľkosť trička, ktorú potrebujete.

Na dielničku sa prispieva na materiál.
Veronika Repková

LEKTORKA

Veronika Repková

Herbárium Projekt - bylinný sprievodca na ceste za zdravím tela a duše, je zhmotnenou dušou Veroniky Repkovej, postavenou na spolupráci s prírodou a spájaní rôznych spôsobov nahliadania na zdravie cez fytoterapiu, aromaterapiu, alchýmiu, čínsku medicínu, psychosomatiku, homeopatiu a ďalšie. Veronika vedie praktické workshopy a pobyty v prírode, na ktorých zdieľa svoje vedomosti a skúsenosti zo sveta bylín a výroby liečivých medicín a prírodnej kozmetiky. V jej stánku môžete nájsť vlastnoručne vyrobené a certifikované liečivé maste a krémy, bylinné tinktúry, extrakty a amazonské živice, repelenty a slnečné oleje, parfémy, alchymistické hydroláty, mydlá aj vydymovadlá. Pod značkou Voniava sa delí o bio esenciálne oleje a aromaterapeutické doplnky z celého sveta. Príďte vyskúšať novinky z jej dielne, pochutnať si na čajíku a vlastnými zmyslami zistiť, ako vonia skutočná príroda.

WORKSHOP

aromaterapia

Svet vôní - Aromaterapia a rozpoznávanie rastlín. Otláčanie prírodnín a tvorba obrázkov.

ANOTÁCIA

Hravou formou vás prevedieme procesom spoznávania rastlín cez ich vôňu, chuť či farbu. Spoločne naladíme všetky zmysly na vnímanie a rozpoznávanie krásy a hojnosti, ktorú nám ponúka príroda a matka zem.
Lenka Floriánová

LEKTORKA

Lenka Floriánová

Lenka - žena, mama, partnerka, masérka. Masirujem od malička, masážam a terapiám sa venujem 13 rokov. Avšak svoj dar viem najviac rozvinúť práve pri reflexológii, ktorej sa venujem najviac.

WORKSHOP

Chodidlá

Ako pomôcť sebe, či našim deťom, cez reflexné zóny na chodidlách.

ANOTÁCIA

Cítili ste už pocit šťastných nôh?
Ako naše chodidlá súvisia s našou kostrou alebo vnútornými orgánmi?
Pri akých rôznych ťažkostiach si vieme sami pomôcť práve cez chodidlá?
Vie nám chodidlo ukázať zdravotný problém skôr, než ho cítime na tele?
Soroka

LEKTORKA

Vladimíra Šupinová, Tatiana Yurtaeva

Našou hlavnou lektorkou je Tatiana YURTAEVA, (pomocníčka) Vladimíra Šupinová. Naše stretnutie bolo náhodné a zistili sme , že máme spoločné záujmy, ktoré sme začali spolu vo voľnom čase rozvíjať, stretávať sa, a vydali sme sa inšpiratívnou cestou počas ktorej sa z nás stali aj priateľky.

WORKSHOP

Decoupage

Decoupage so šablónami

ANOTÁCIA

Zažite kúzlo Soroky, nášho kreatívneho štúdia. Špecializujeme sa na japonský patchwork, textilné hračky, dekorácie z dreva, vyrábame šablóny a venujeme sa aj servítkovej technike. Náš ateliér je útočiskom remeselnej zručnosti a fantázie, kde vznikajú jedinečné výtvory. Pridajte sa k nám na tejto tvorivej ceste a dovoľte Soroke vniesť do vášho sveta kúzlo. Objavte silu kreativity v niekoľkých krokoch cez naše štúdio.
Peter Žuffa

LEKTOR

Peter Žuffa

Láska k umeniu ma premohla ako poslanie a ako samouk sa nachádzam vo viacerých štýloch, médiách a materiáloch ako je práca s olejom, akvarelom, pastelom, grafikou , kresbou a hlinou.
V mojich obrazoch sa snažím zachytiť prchavú krásu /ne/všedných zákutí, ducha krajiny, emócie, pózy, symboly, a v ich jednoduchosti ich znova predostrieť ako odkaz miesta, bytostí, zvykov, múdrostí a okamihov.
Verím, že energia zámery a symboly, ktoré v nich nájdete, si u vás nájdu svoje miesto.

WORKSHOP

Maľovanie

Akvarel

ANOTÁCIA

Poďte objavovať čo naozaj všetko môžeme vytvoriť s akvarelovými farbami, kde spoločne skrotíme živel vody a pigmentu na kvalitnom akvarelovom papieri a presvedčíme sa, či dokážeme vyčarovať kúzelné efekty, ktoré sa nám predtým ešte s akvarelom nepodarili,
pod vedením výtvarníka Petra Žuffu.

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Tento web využíva súbory cookies. Prehliadaním webu súhlasíte s ich používaním.
© 2023 Vedomý život, s.r.o.