Predpredaj vstupeniek na Festival poznania 2024
Kúpiť
leri veleslav svec

LEKTOR

Leri Švec

leri Veleslav je garantom náuky v Univerzite vedomého života. Ako laický terapeut vzťahových závislostí zostavil ucelenú skladbu postupov predchádzania závislostiam. Vedie tiež vlastný kurz "Náprava závislostí na vzorcoch myslenia".

PREDNÁŠKA 1

Narcis a jeho obete

ANOTÁCIA

Kto je to vlastne narcis a ako ho rozpoznáme od prirodzene vplyvnej osobnosti? Dá sa predchádzať pasciam, ktoré nám nastavujú sociopatické osoby? Skúsme si pomenovať, čo je to toxický vzťah a ako mu predchádzať, či z neho vykĺznuť.

PREDNÁŠKA 2

Pád spoločenskej sústavy a zrod špirálového vedenia

ANOTÁCIA

Už tisíce rokov po každom páde civilizácie preživší stále dokola stavajú novú spoločnosť na pyramídovom usporiadaní. Hierarchia ľudí utláča a preto sa stavba opakovane rúti. Skúsme si rozobrať, prečo pyramída nefunguje a ako by sme spoločnosť mali stavať tak, aby vytrvala.
obrazok kategórie - Rozpravy o slobodnom trhu s Vlastimilom Švecom

LEKTOR

Vlasťo Švec

Patrím medzi zástancov myšlienkové ho smeru "Slobodný priestor". Venujem sa socio-ekonomickým témam, pričom pod ekonómiou rozumiem "náuku o ľudskom jednaní". Som autorom troch kníh, ktorých témou je sloboda a osobná zodpovednosť. Zaujímam sa o spoločenské dianie a jeho ekonomické súvislosti.

PREDNÁŠKA

Odvrátená tvár slobody

ANOTÁCIA

Chcem byť slobodný. No, som na to pripravený? Viem všetko, čo sloboda obnáša? Treba prebrať zodpovednosť za toľko vecí, ktoré si dnes nemusím všímať, o ktoré sa nemusím starať. Treba byť pripravený na toľko vecí, pred ktorými ma dnes zdanlivo chráni štátny zákon. Ak hovorím: "Chcem byť slobodný." ... naozaj viem, čo to znamená?
Jozef Gandžala

LEKTOR

Jozef Gandžala

Jozef Gandžala sa začal venovať včeláreniu v roku 2010. Od koristníckeho chápania včelárenia prešiel k systému vedenia včelstiev v duchu vzájomne výhodnej spolupráce. Postupne odhaľoval skryté možnosti využitia včelích darov na komplexné liečenie človeka. Najprv na fyzickej, následne i na ďalších úrovniach bytia. Je organizátorom a prednášateľom na Kurzoch liečenia včelodarmi a v rámci Slovenského zväzu včelárov lektorom pre ekologické vedenie včelstiev.

PREDNÁŠKA 1

Včelia filozofia a jej vplyv na náš život

ANOTÁCIA

Čo je včelstvo ? U mňa je to bytosť, ktorá má za sebou 100 miliónov rokov evolúcie a zahŕňa v sebe stovky miliárd aktívnych členov, ktorí medzi sebou komunikujú, tvoria i bojujú. Za milióny rokov evolúcie si toto spoločenstvo vytvorilo unikátny systém, ktorý nám na všetkých úrovniach bytia dáva mnohé odpovede pre naše aktuálne i budúce konanie s cieľom prežiť zdravý, plnohodnotný a tvorivý život.

PREDNÁŠKA 2

Prežitie v mestskej divočine

ANOTÁCIA

Časy, kedy divočina bola najnebezpečnejším miestom pre človeka sú nateraz preč. Kolektívne vedomie nás možno smeruje k stavu, kde budeme musieť jasne a zrozumiteľne pre ostatných ľudí vytýčiť hranice nášho bezpečného priestoru a uhájiť ich. Takého situácie sú spravidla nečakané a len pomyslenie na ne vyvoláva v nás úzkosť a strach, často oprávnený. Prežitie v mestskej džungli má svoje špecifiká, ktorých znalosť umožňuje efektívne zvládnuť reálne nebezpečné situácie s využitím bežne dostupných prostriedkov.
Joli Litvaj a Veronika Garbanová

LEKTORI

Joli Litvaj a Veronika Garbanová

Joliho Litvaja a Veroniku Garbanovú poznáte ako učiteľov Univerzity vedomého života, no málokto vie, že majú blízko k prírode a silám, ktoré ich tvoria, udržujú a obnovujú. Obaja sú totižto aj lektormi Školy živlovej mágii, ktorá momentálne prebieha už tretí krát. Tu vedú účastníkov k poznaniu vlastných skrytých talentov pri práci s energiami.

PREDNÁŠKA

Živly v našom živote

ANOTÁCIA

Čo sú to živly a načo sa pozrieť na svet touto optikou? Ako využijem tieto vedomosti a nadobudnuté zručnosti? Mám na to aj ja? Aj na tieto otázky sa dozviete odpovede na tejto prednáške s názornou ukážkou.
Peter Štrelinger

LEKTOR

Peter Štrelinger

Peter si prešiel svojou vlastnou cestou pochopenia, že existujú aj iné veci „medzi nebom a zemou“ a už viac ako 15 rokov sa profesionálne venuje terapeutickej práci, energetickému liečiteľstvu a chiropraktike, a vedie semináre v oblasti liečenia energiou a samoliečenia. V rámci UVŽ pôsobí ako učiteľ v 2.ročníku v téme "Udržanie zdravia a liečenie prírodnou cestou".

PREDNÁŠKA 1

Mágia v každodennom živote

ANOTÁCIA

Všetko, čo denne robíme, na čo myslíme, čo hovoríme je prejavom prenosu energie v kvantovom poli. Často si vytvárame bloky, pretože sa nám svet zdá nebezpečný. Vytvárame si ich podľa určitých vzorcov a ovplyvňujú náš energetický systém. Povieme si, čím sa naša energetická ochrana oslabuje a ako je možné sa aj pred vonkajšími vplyvmi chrániť.
profilovka Braňo Rybička

LEKTOR

Branislav Rybička

Pôsobím na Univerzite vedomého života takmer od jej začiatku. Sprevádzam mužov v cykle cesta vedomého muža. Som milujúci otec, partner a tvorca šťastného života.

PREDNÁŠKA

Mužský kruh - sila zodpovednosti

ANOTÁCIA

Pozývam mužov do spoločného kruhu zdieľania na tému zodpovednosti. Budeme sa rozprávať o aktuálnych témach a problémoch, ktoré ako muži zažívame. Povieme si ako z toho jednoducho vyjsť a posunúť sa vpred.
Joli Litvaj

LEKTOR

Joli Litvaj

Joli je učiteľom Rozpoznania skutočnosti na Univerzite vedomého života. Vedie aj Školu živlovej mágie. Prevedie Vás touto témou, ktorá je výukou na univerzite v prvom ročníku.

PREDNÁŠKA

3. zákony spravodlivého EGA

ANOTÁCIA

Čo nám spôsobuje, keď nepoznáme svoju hodnotu, sme obklopený idiotmi a máme pocit, že sa na nás valí jedna katastrofa za druhou už vieme. Ako si upratať a mať v živote jasno nám povedia 3. zákony spravodlivej osobnosti (ega).

LEKTOR

Nika Laňková

Nika Laňková je tvorcom a sprievodcom meditačných ŽiJA kurzov a seminárov, ktorých zámerom je prepájať ľudí s ich božskou podstatou, s vyšším JA. Sprevádza ženské kruhy KŇAŽKY IRIJE, ktoré majú zámer podporiť ženy v zvedomení si vlastnej sily a rozvíjaní vlastnej jedinečnosti, žití v pravde, radosti a láske. Hlboký liečivý a tvorivý potenciál ženských kruhov Kňažky IRIJE inšpiroval Niku vytvoriť láskyplné a bezpečné zázemie aj pre mužov aj pre ženy súčasne. Vznikli Kruhy RODA A IRIJE – mužsko-ženské kruhy venované prehĺbeniu spojenia so sebou, aktivácii svojho vnútorného potenciálu a podpore nových kódov spolupráce a zdieľania medzi mužom a ženou. Spolupracuje s Univerzitou vedomého života ako učiteľka Rozpoznania skutočnosti a meditácií.

PREDNÁŠKA

PREDNÁŠKA - DOMA vo vzťahu - piliere zdravého (nielen) partnerského vzťahu

ANOTÁCIA

Ako sa cítiť vo vzťahu DOMA? Je šťastný vzťah dielom náhody alebo ho viem vytvoriť? Aké sú základné piliere, ktoré nám pomôžu budovať zdravý vzťah? Je koniec vzťahu zlyhaním? Čo vytvára šťastný vzťah?

MEDITÁCIA

Tanečná meditácia - TANEC ARCHETYPOV

ANOTÁCIA

Milá žena, vyživ svoje telo a ženskú dušu tancom. Spoj sa s hlbokou múdrosťou svojho tela a odkazom žien tvojho rodu skrze hlbokú liečivú meditáciu - TANEC ARCHETYPOV. V tomto tanci precítiš silu svojho rodu aj silu ženských archetypov - MATKY, VEDMY, BOJOVNÍČKY a zmyselnej MILENKY.

CVIČENIE

ŽENA: KVET ŽIVOTA - ranné cvičenie pre ženy

ANOTÁCIA

ŽENA – KVET ŽIVOTA - cvičenie a meditácia pre ženské telo i ženskú dušu. Cítiť a vnímať svoje telo. BYŤ DOMA VO SVOJOM TELE. Vnímať spojenie so svojim lonom a so svojim srdcom. Na tieto centrá ženskej sily a posvätnosti sa budeme sústreďovať aj v meditácii aj pri cvičení. Meditácia podporí naše liečenie na jemnohmotnej úrovni, ukotví nás v hlbšom spojení s našou dušou. Cvičenie vrátane práce s dychom je inšpirované jogou, tantrou i taoistickými metódami.
Katarína Žubretovská

LEKTOR

Žubra

Žubra je somatická lektorka s dlhoročnou praxou a učiteľka náuky Rozpoznania skutočnosti a Rozvážnych vzťahov na Univerzite Vedomého Života. Jej dary sprievodkyne do somatického prežitku prepája s náukami o vzťahoch a prináša tak jedinečný prežitok vlastného uvedomenia sa vo fyzickom, pocitovom a mentálnom tele.

PREDNÁŠKA 1

S tebou o sebe... Rozvážne vzťahy

ANOTÁCIA

Prežitková dielňa, v ktorej cez somatickú/telesnú skúsenosť získame odpovede o sebe a o našich vzťahoch k okoliu. Cez spätnú väzbu nášho tela sa môžeme nechať prekvapiť odhalením našich vlastných myšlienkových vzorcov, postojov a pochodov.
Sylvia Koreňová

LEKTOR

Sylvia Koreňová

Skvelá lektorka Sylvia Koreňová - lektorka kurzu Permakultúra pre učiteľov, permakultúrna dizajnérka a spoluzakladateľka slobodnej demokratickej školy.

PREDNÁŠKA

Deti očami permakultúry

ANOTÁCIA

Mnohí si permakultúru spájajú výhradne so záhradou. Obstojí však aj v spleti filozofií a smerov vo výchove? Odpozorované funkčné vzťahy fungovania ekosystému boli sformulované do princípov a postojov. Ako by to vyzeralo, keby sme ich premietli do vzťahov spoločenských, či dokonca vzdelávacích? Tieto princípy a vzťahy je možné využívať aj v partnerských vzťahoch, aj vo výchove detí. Slobodné demokratické vzdelávanie s týmito princípmi tiež krásne ladí.
Matúš Svinčák

LEKTOR

Matúš Svinčák

Matúš je pohybový kouč, učí ľudí pracovať s vlastným telom, cez pochopenie biomechaniky a princípov pohybu tela. Jeho vášňou je pohyb v každodennom živote. Prístupom k životu hľadá ľahkosť bytia na stabilných, neotrasiteľných základoch. Tie našiel v troch zákonoch spravodlivosti. Nájdite ich spolu s ním vo vzťahu k autoritám.

PREDNÁŠKA 1

Pred čím ohnúť chrbát? Alebo zázraky chrbtice.

ANOTÁCIA

Ohybnosť chrbta je našou vizitkou aj pri flexibilite myslenia. Keď vieme, ako sa ohnúť a ako hýbať chrbticou, pomôže nám to aj v extrémnych situáciách, ktoré nás denne postretnú.

PREDNÁŠKA 2

Slobodný človek potrebuje autority

ANOTÁCIA

V našom svete je pohľad na slobodu rovnako zvrátený, ako na autority. Predstava slobody, ako bezhlavého vyčíňania len podporujú potrebu mať silnú autoritu. Potrebujeme to ale naozaj?
Jožko Málik

LEKTOR

Jožko Málik

Som vyštudovaný ekonóm, dlhé roky som pôsobil ako účtovník a daňový poradca, neskôr ma pritiahla kariéra finančného poradcu, pretože ma bavili čísla a chcel som, aby sme všetci boli bohatí a šťastní. Až neskôr som pochopil, že to nie je o financiách, ale niečom úplne inom. Vždy ma zaujímal osobnostný rozvoj, no až od určitého času mi prišiel do života aj spirituálny rozmer bytia. Odvtedy sa venujem osobnostnému rozvoju hlavne cez zážitkové semináre. Rád sa oboznamujem so všetkými aspektami nášho bytia a hľadám v nich súvislosti a odpovede pre harmonické žitie.

PREDNÁŠKA 1

S t RA ch

ANOTÁCIA

Čím ďalej tým viac sa stretávame s pojmom StRAch a najmä s jeho dôsledkami. Častokrát je zahalený rúškom tajomna a my si nevieme pomôcť ako s ním naložiť, ako sa ho zbaviť, prípadne čo v situáciách, kedy nás ovládne a my strácame kontrolu nad svojim životom.
Na tejto prednáške si povieme krátky vhľad do témy StRAchu a práce s ním, rád zodpoviem prípadné otázky z publika a tiež pre odvážlivcov s chuťou pracujúcich na sebe, bude pripravený koberec s rozbitým sklom, kde si prakticky ukážeme ako fungujú naše presvedčenia a ako jednoducho pracovať so strachom.

PREDNÁŠKA 2

Mentálne telo v každodennom živote

ANOTÁCIA

Na podnet študentov UVŽ, ktorí majú záujem o to, ako náuku z vyučovacieho dňa viac uchopiť a aplikovať v praxi, prinášam pár vhľadov a praktických cvičení. Povieme si o presvedčeniach, pozornosti, mozgu, mentálnom nastavení, kairose a ako sa udržiavať v priazni a vo flow, aj keď je okolie nastavené inak. Túto prednášku môžete podporiť svojimi otázkami, ktoré nám zašlete vopred, alebo si ich prinesiete a odpoviem vám na ne na mieste. Teším sa na vás.

LEKTORKA

Veronika Garbanová

Veronika Garbanová pôsobí ako vedúca výuky a členka správnej rady na Univerzite vedomého života, kde tiež aj vyučuje. Zaoberá sa výskumom prírodného duchovna a liečiteľstva v kontexte pragmatického vnímania sveta.

PREDNÁŠKA

Vierozvesť ako mapa skrytých svetov

ANOTÁCIA

Čo je to vierozvesť a aké miesto má v súčasnom živote človeka? Upadli sme do pasce popletenia jazykov a s tým aj mylného chápania viery ako takej. Existujú rôzne urovne vnímania a s nimi spojené nástrahy, ktorým sa môžeme vyhnúť správnym uchopením návodov žitia, ktoré nám tu naši predkovia zanechali ako mapu svetov zjavených tak i skrytých.
Marica Laščeková a Martina Valachová

MODERÁTORKY

Moderovaná diskusia S Maricou Laščekovou a Martinou Valachovou

Marica Laščeková, spoluzakladateľka slobodnej demokratickej školy, škôlky, odbornej školy Radostný svet v Martine, vedúca oddelenia komunitného vzdelávania v UVŽ, maminka 4 detí. Mená ostatných učinkujúcich (mladých dospelých) dodám, keď ich účasť budem mať potvrdenú.

DISKUSIA

Beseda s absolventmi slobodného demokratického vzdelávania -

ANOTÁCIA

"Čo mi toto vzdelávanie dalo, čo mi vzalo" (pozn. mám týchto mladých ľudí zatiaľ preddohodnutých, nie úplne zabeštelovaných). Čo si odnáša do života absolvent alternatívneho prístupu k výchove a vzdelávaniu? Aký je to vlastne človek? Uplatní sa v živote? S týmito a mnohými ďalšími otázkami sa stretávame, keď sa rodičia zamýšľajú nad tým, či dať svoje dieťa do slobodnej demokratickej školy, škôlky. Prinášame besedu s mladými dospelými, ktorí tento štýl vzdelávania absolvovali. Budete milo prekvapení :).
Ľubica Balážová

LEKTORKA

Ľubica Balážová

Ľubka Balážová je poradkyňa v oblasti zdravého životného štýlu. Prednáša v oblasti výživy, realizuje kurzy tvorivého chutno-zdravého varenia. Jej tvorivé experimenty denne potvrdzujú, že zdravie vie byť veľmi chutné.

PREDNÁŠKA

Mňam! Už viac energie mám...

ANOTÁCIA

Predstavíme si množstvo možností, ako vytvoriť jedálniček plný chutí z lokálnych a sezónnych surovín, obohatený divokými jedlými burinami. Vyvážená, plnohodnotná a oku i jazyku lahodiaca výŽIVA, ktorú pri troche tvorivosti a odvahy dokážeme pripraviť aj za pár minút...
Mirus Majerčák

LEKTOR

Mirus Majerčák

Vyznavač slobody pôsobiaci v Košiciach. Absolvent UVŽ, predtým aj TU. Bývalý obchodník, športovec a top manažér. V súčasnosti majetkový kouč a zároveň nadšenec Bitcoinu.

DISKUSIA

Bitcoin, prečo?

ANOTÁCIA

Niektorí ho považujú za objav storočia, iní v ňom vidia investičnú príležitosť a väčšina len vie, že nejaký Bitcoin existuje. Kvôli svojim vlastnostiam dostal označenie "Digitálne zlato", alebo "Digitálne vynútená vzácnosť". V každom prípade je to jediný globálny, nenásilný fenomén, ktorý má schopnosť odoberať moc štátom a inštitúciám a odovzdávať ju jednotlivcom.
Lucia Grejtáková

LEKTORKA

Lucia Grejtáková

Lucia Grejtáková je autorka kníh pre malých aj veľkých a taktiež ilustrátorka. Venuje sa akvarelovej maľbe. Má blízky vzťah k prírode, v ktorej nachádza mnoho inšpirácie.
Svojou tvorbou pozýva do sveta farieb a fantázie nielen malých, ale aj tých väčších, dospelákov.

PREDNÁŠKA

Ako vznikala kniha kedysi a ako teraz, kto je ilustrátor..?

ANOTÁCIA

Zámerom besiedky je priblížiť deťom knižný svet - od toho, ako vznikali knihy kedysi a ako teraz, kto každý na knihe spolupracuje a tiež, kto je ilustrátor. Sadneme si do polkruhu, autorka prečíta úryvky z knihy Píšťalkou ma zavolaj a budeme debatovať o všeličom zo života...
Alenka Seginková

LEKTORKA

Alena Seginková

Som študentkou Univerzity vedomého života a environmentálnou koordinátorkou projektu Príroda pre všetkých, ktorý má na Slovensku za cieľ ochranu európsky významných biotopov s najohrozenejšími druhmi rastlín a živočíchov. Jednou z mojich projektových aktivít je aj praktické vzdelávanie pre školy a verejnosť. Pozývam vás do spoločného kruhu vnímania odtieňov prírody.

PREDNÁŠKA

Príroda pre všetkých našimi zmyslami

ANOTÁCIA

Príroda je našim neoddeliteľným domovom a my sme jeho tvorcami. Ako našu Zem dokážeme vnímať, tak sa o ňu dokážame starať. Príďte sa dozvedieť ako na Slovensku ochraňujeme, obnovujeme a zachovávame Prírodu pre všetkých. Prostredníctvom interaktívneho workshopu vás pozývam na hrovú ochutnávku prepájania sa pomocou našich zmyslov s okolitou prírodou a spoznávaním seba navzájom.
Petr Skořepa

LEKTOR

Petr Skořepa

Již 12 let ukazuje v praxi inspiraci na zdravé bydlení. Jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí s dlouhou životností a snadnou údržbou. Jak využívat fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Bez nutnosti napojení na jakékoli sítě. Autor knih: "Jak na soběstačný dům", "Kde domov můj - Manuál soběstačnosti" a "Přírodní stavitelství".

PREDNÁŠKA

Přírodní stavitelství a soběstačnost

ANOTÁCIA

Přednáška o soběstačnosti a jak levně postavit přírodní, zdravý nízkoenergetický dům s dlouhou životností. Dřevo, sláma, hlína, kámen a recyklace. Postavil jsem malý dům do 6.000 €, nebo soběstačný RD 100m2 do 20.000 €. Domy jsou i k prohlídce i vyzkoušení: www.ekovesnice.cz
Kristi Iza Fekiačová

LEKTORKA

Kristi Iza Fekiačová

Certifikovaná lektorka tvárovej jogy, koučka a terapeutka.
Vo svojej praxi spájam prácu na úrovni mysle, emócii a tela. Tvorím kurzy tvárovej jogy, mentoringové programy a venujem sa tiež individualnemu koučingu.

WORKSHOP

Krása zvnútra von - workshop tvárovej jogy

ANOTÁCIA

Tvárová joga je pre mňa holistický nástroj spojenia so sebou na troch úrovniach, ktoré tvoria náš vnútorný domov: spolubývajúci mysel, srdce, telo.
Od ich harmónie závisí, či sme v živote šťastné, zdravé, plné energie a nasledujeme volania našej duše s ľahkosťou. Tvárová joga je jemná metóda, ako omladiť telo aj myseľ, cítiť sa príjemne a zažívať viac radosti v živote.
Monika Hodásová

LEKTORKA

Monika Hodásová

Monika pôsobí ako sprievodkyňa žien, ako terapeutka tela a duše. Jej vlastné zdravotné problémy ju pred mnohými rokmi priviedli na túto cestu. Dnes inšpiruje ľudí, ako žiť vedomejší a naplnenejší život. Učí ich, ako sa odpútať od nezdravých vzorcov správania, od potlačených emócií, od vlastných hier ega. Taktiež otvára témy, ktoré bývajú častokrát tabu, ako je vedomá sexualita a intimita. V svojej praxi spája viaceré prístupy a k ľudskému telu pristupuje vždy celostne. Robí ženské tranformačné semináre, prednáša, no takisto pracuje s ľuďmi individuálne. Je autorkou knihy Vedomá cesta za zdravím.

PREDNÁŠKA

Desatoro zdravej sexuality

ANOTÁCIA

Dnes je sexualita vnímaná veľmi nezdravo. To, čo sa žije bežne v spálni je veľmi ďaleko od toho, čo pre mňa pomenovanie „Zdravá intimita a sexualita“ znamená. Sex sa používa ako nástroj na uvoľnenie stresu, tlaku či napätia, na manipuláciu so svojím partnerom, na získanie moci či sily. Ženy sa častokrát milujú s mužmi aj keď nechcú, len aby „bol pokoj“. Muži sa ženú za naplnením určitého cieľu (uspokojenie seba, v lepšom prípade aj uspokojenie svojej partnerky). Vytráca sa skutočná intimita, zraniteľnosť, otvorenosť, láska, duša. Z milovania sa stáva päť minútový zážitok pri zhasnutých svetlách, častokrát s myšlienkami na niečo (niekoho) iné. Na prednáške si porozprávame o tom, ako to ide ináč. Povieme si, ako využívať našu sexuálnu energiu ako životnú energiu, ako dar. Porozprávame si o vedomom milovaní, kde neexistuje cieľ a výsledok, kde je iba cesta plná odovzdania a plynutia. Priestor bude aj pre vaše pikantné otázky, na ktoré sa nesmierne teším.
Dagmar Dayiesha a Daniel Dayaniel Máčovský

LEKTORI

Dagmar Dayiesha a Daniel Dayaniel Máčovský

Viac ako 8 rokov sprevádzame ľudí na duchovných púťach po Indii a Himalájach. Radi by sme pozdieľali skúsenosti a zážitky účastníkov, ktorí prišli k mnohým uvedomeniam... Sound Healingu a Tibetským miskám sa venujeme viac ako desať rokov. Náš obchodík www.AvatarShop.sk má permanentne v ponuke viac ako 18 druhov Tibetských misiek v počte viac ako 270 kusov... Misky a ich zvuky sú náš život... 

WORKSHOP

Tibetské misky - workshop

ANOTÁCIA

Predstavenie - ukázanie - naučenie používania Tibetských misiek. Význam, pôvod, druhy, spôsoby použitia...

PREDNAŠKA 1

Význam a prínis duchovnej púte...

ANOTÁCIA

Zdieľanie hodnotných a prínosných zážitkov z duchovných pútí po Slovensku, z Indue a z Himalájí...

PREDNAŠKA 2

Vedomá sloboda zvierat...

ANOTÁCIA

Prednáško otvorená beseda o pozadí chovu zvierat a ich skutočnej slobode...
Veronika Mišíková

LEKTORKA

Veronika Mišíková

Som žena a mama, sprievodkyňa tehuliek na ich ceste k sile a odvahe nachádzať svoju láskyplnú cestu k pôrodu.Lektorujem kurzy hypno-pôrodu, robím ženské kruhy a milujem masírovať. Vnímať jedinečnosť každej bytosti je mojou veľkou vášňou.

PREDNÁŠKA

Láskavo k sebe - láskavo k zrodeniu

ANOTÁCIA

Tehotenstvo je obdobím sebapoznávania a nachádzania veľkej úcty k sebe.Vedie nás k vlastnému zrodeniu skrze narodenie dieťatka. Často ale opečovanie v 600nedelí rozhoduje o tom ako to všetko integrujeme. Tehotenstvo je cesta k tomu dovoliť si, čo potrebujem a následne tomu otvoriť náruč.
Zuzana Bajkaiová

LEKTORKA

Mgr. Zuzana Bajkaiová

SEP-Somatic experiencing practitioner. Sprevádzam jednotlivcov a rodiny v krízach a na životnej ceste.
Venujem sa témam dlhodobému dopadu pôrodu a zážitkov z raného detstva na život človeka,
témam limbického odtlačku,liečenia vnútorného dieťaťa, témam vedomého rodičovstva,práci so stresom, traumou a kraniosakrálnej terapii.

PREDNÁŠKA

AKo pôROD ovplyvňuje ROD

ANOTÁCIA

Naše životy sú jedno kontinuum, kde sa jednotlivé etapy vývinu navzájom ovplyvňujú. V prvom roku života dieťa nič nepotrebuje viac ako splynutie s matkou dojčenie, zrkadlenie a bezodkladné napĺňanie svojich potrieb. V splynutí zažíva prijatie a bezpodmienečnú lásku. Pre novorodeného človeka je dotyk láskou, blízkosť je láskou, komunikácia podnety sú láskou. V splynutí je ešte jedna dôležitá rovina a to je schopnosť splynúť so svetom a neskôr v živote nadväzovať hlboké vzťahy. Je za tým pocit, že som tu správne a mám tu svoje miesto .
Možno preto je dnes toľko hľadajúcich.
Čo ak to, čo skutočne všetci hľadáme sú kvality splynutia s matkou, na ktoré sme predprogramovaní a ktorého sa nám nedostalo?
Náš spoločný čas bude o úcte k životu, strachu a odvahe kráčať vlastnou cestou.
O tom, akú hlbokú stopu v nás zanechá obdobie počatia, prenatálneho vývinu, pôrodu a raného detstva.
O tom, ako sa zážitky z týchto období môžu manifestovať v našich životoch, v našom vnímaní seba, druhých bytostí, sveta.
O bolesti, ktorá môže byť za nimi skrytá ale aj o daroch, nádeji, liečení a láske.
Aj o tom, že niekedy stačí Nestáť v ceste tomu čo JE.
Eva Dávidová

LEKTORKA

Eva Dávidová

Už od malička na mňa zvieratá prehovárajú. So snahou zapadnúť a byť normálna som túto podstatnú pravdu vytlačila do sveta svojej fantázie. Uvedomila som si, že tadiaľ cesta nevedie a teraz pomáham zvieratám a ľuďom prísť k vzájomnému porozumeniu. Nájdete ma na FB: Váš zvierací intuitív Eva Dávidová

PREDNÁŠKA

Intuitívna komunikácia so zvieratami - 5 intuitívnych zmyslov, ako na to

ANOTÁCIA

Na tejto prednáške sa stanete súčasťou mojich fantastických príbehov z ríše zvierat. Dozviete sa čo obnáša práca zvieracieho intuitíva a ak ešte nemáte hlad po informáciách o tom čo si zvieratá myslia tak tu ho určite dostanete. A samozrejme vám aj vysvetlím ako to všetko funguje.

MEDITÁCIA

Intuitívna komunikácia so zvieratami: meditácia

Prenesieme sa do magického sveta zvierat a ich každodenného prežívania. Meditácia bude zameraná na hravé precvičenie si intuitívnych zmyslov.

ANOTÁCIA

Prenesieme sa do magického sveta zvierat a ich každodenného prežívania. Meditácia bude zameraná na hravé precvičenie si intuitívnych zmyslov.
Daniela Hainová

LEKTORKA

Daniela Hainová

...ťažko popísať, čomu sa venujem, kým som profesne. Nedokážem stáť na mieste a nedokážem robiť iba 1 vec. Nie preto, že by som sa nevedela sústrediť, ale nebaví ma to. Využívam svoju kreativitu, nebojím sa presadzovať nové nápady.

Takým nápadom je aj termoterapia plodinami, ktorej sa zrejme nikto bližšie nevenuje. Ľudia používajú rôzne nahrievacie vrecúška, lebo veď teplo.... Ale že záleží aj na tom, čo vo vrecúšku je, nikto veľmi nerieši.

Inšpiráciu podnietilo štvorročné dieťa :-) Otvorené, čisté...V určitom období som mala veľké bolesti krížov a moja dcéra zobrala gaštany, s ktorými sa hrala a hovorí: "Mami prilož si toto, to ti určite pomôže". Nahriala som ich zabalené v plienke a začali sme spoločne skúmať, ktorá plodina má akú vibráciu a účinok :) Cítime ich. Za tri roky sme vyskúšali rôzne šialené kombinácie :D Gaštan rozleje teplo po tele ako "kalciovka", pšenica jemne rozvibruje svaly, čerešňové kôstky lokálne prehrejú miesto úplne do hĺbky ako "laser" a v kombinácii so správnou aromatickou bylinou je pôsobenie ohromujúce, až omamné.

WORKSHOP

Pôsobenie plodín a aromatických bylín v termoterapii (alebo trošku veselší názov: Termo & aromaterapia zo špajze)

ANOTÁCIA

Vo Vašej komore sa ukrýva poklad :-) Ako ho objaviť a použiť na zmierňovanie rôznych bolestí a zdravotných problémov? Budete prekvapení, čo všetko môžete riešiť nahrievaním alebo chladením rôznych plodín (ako napr. krúpy, pohanka, pšenica, ryža, šošovica a pod.) v kombinácii s bylinami (ako napr. levanduľa, rozmarín, oregano, škorica, klinček, koriander a pod.) Na workshope sa dozviete, kedy pomáha teplo a kedy chlad, aké kombinácie plodín a bylín využiť na konkrétne zdravotné problémy a bolesti. Zmyslom workshopu však bude najmä to, aby ste odišli s praktickým riešením na konkrétny problém, ktorý sa vám cyklicky opakuje, alebo ho aktuálne riešite. Pokúsime sa spolu načúvať intuícii, ktorá vždy napovie, čo telo práve potrebuje.

ANOTÁCIA

Prenesieme sa do magického sveta zvierat a ich každodenného prežívania. Meditácia bude zameraná na hravé precvičenie si intuitívnych zmyslov.
Martina Valachová

LEKTORKA

Martina Valachová

Martina Valachová, publicistka, editorka Magazínu 40plus, Moderátorka podcastu ODznova a autorka knihy Kam miznú vaše peniaze.

WORKSHOP

Kam miznú vaše peniaze?

ANOTÁCIA

Ako narábať s peniazmi tak, aby vám nechýbali? Aby ste nemuseli robiť rozhodnutia, z ktorých ste nešťastní alebo nesvoji, len kvôli tomu, že nemáte finančnú rezervu? Cítite sa v práci zle, ale nemôžete ju opustiť, lebo potrebujete pravidelný príjem? A nemôžete si dovoliť ani malý časový výpadok bez príjmu? Najviac hádok a rozvodov je pre peniaze. Možno na tomto workshope prídete na AHA moment... A vy už nebudete pre peniaze nič MUSIEŤ. Ale budete s nimi MÔCŤ...
Martin Práznovský

LEKTOR

Martin Práznovský

Žijem v Hlohovci, od 18 rokov som sa venoval fitness, začal som hľadať iné cvičenie ktoré by mi pomohlo uľaviť od bolesti a napätia ktoré som si spôsoboval činkami a životným štýlom, objavil som Rozvahu pohybu ktorej sa venujem 5 rokov, z toho 2. rok ju aj vyučujem, pravidelné cvičenia vediem v Hlohovci a v Nitre. Veľmi rád dotyk prijímam, ale aj odovzdávam cez masáž. Používam techniky Švédskej olejovej a Japonskej masáže Shiatsu. Festival Poznania je pre mňa stretnutie s veľkou rodinou.

WORKSHOP

Rozvaha pohybu

ANOTÁCIA

Rozvaha pohybu je jedinečná a autentická slovenská metóda sebarozvoja, ktorá vás prevedie magickou cestou objavovania vášho tela. Spoznajte svoje hranice a naučte sa ich prekračovať s gráciou, silou a odhodlaním. Rozvaha pohybu je fascinujúca kombinácia starovekej múdrosti jogy, prvkov bojových umení a tanca.
Toto zmysluplné cvičenie je vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých - nech už ste odborník alebo nováčik, určite nájdete niečo, čo vaše telo potrebuje a túži poznávať.
Naše telo je chrámom Ducha - dajme mu pozornosť a opateru, aby sme sa v ňom necítili ako vo väzení, ale slobodne a voľne!
Okrem pohybu prinesiem aj zážitky plné zvukov a hudby - od didgeridoo, cez tibetské misky, až po šamanský bubon.
Pridajte sa k nám na túto dobrodružnú cestu sebapoznania a objavte krásu svojho tela prostredníctvom Rozvahy pohybu.

LEKTOR

Matej Melek

Na mojej ceste som konečne našiel koncepty, ktoré mi veľa vysvetľujú, veľa vecí zjednodušujú, sú pre mňa zapametateľné, majú logiku a hlavne mi dávajú zmysel. Nazval som to Manuál ne Realitu. Postupne si potvrdzujem že to všetko môže fungovať. Mám z toho radosť a preto rád o tom hovorím a šírim ďalej. Mne to funguje a dáva mi to zmysel takže viem že to môže fungovať aj tebe ak sa tak rozhodneš.

PREDNÁŠKA

Hojnosť

ANOTÁCIA

Hojnosť máš vždy!
Niekedy je to hojnosť nedostatatku, inokedy zase honosť dostatku. Ale vždy máš niečo čo môžeš použiť aby si sa mohol rozvíjať. Nie je dôležité čo to je ale ako to použiješ. A keď použiješ jeden druh hojnosti tak iný druh hojnosti k Tebe môže prísť. Podstatné je byť stále v prúde hojnosti. Áno môže to byť také jednoduché, keď si to dovolíš a nebudeš si to komplikovať. O druhoch hojnosti, o rôznych presvedčeniach a o tom čo s nimi robiť ti bude objasňovať Matej na jeho prednáške.
Laura Žáčik Piovarčiová

LEKTORKA

Laura Žáčik Piovarčiová

Aplikovaná zoofarmakognózia sa stala mojím životným poslaním vďaka mojej ušatej sprievodkyni Nare. Cestu mi nevybrala veľmi jednuduchú ale o to autentickejšiu, kde som mala priestor spoznať svoje dary, ale aj tiene. Na začiatku som si myslela, že pomôžem len svojmu psíkovi, ale neskôr som pochopila, že je to moje poslanie. Po IT "kariére" som sa rozhodla robiť osvetu o prirodzenej liečbe zvierat prostredníctvom aplikovanej zoofarmakognózie. Popri samoliečbe sa venujem tiež výžive psov a Animal reiki - LAL (Metódou Let Animals Lead). Som tiež mama dvoch užasných mladých dám Isabelky a Lujzy.

PREDNÁŠKA

Aplikovaná zoofarmakognózia - samoliečba zvierat

ANOTÁCIA

Zvieratá majú vrodenú schopnosť samoliečiť sa, a prostredníctvom aplikovanej zoofarmakognózie im vytvárame priestor, ponúkame prostriedky a dávame kompetenciu zvoliť si čo potrebujú k uzdraveniu. Každé zviera je jedinečné, a preto by aj jeho liečba mala byť individualizovaná. Nás ľudí to učí dôverovať svojmu štvornohému priateľovi, vnímať ho s rešpektom ako vedomú bytosť, ktorá najlepšie vie čo potrebuje aj v bežnom živote.

LEKTOR

Rastislav Boron, PhDr.

Rastislav Boron, PhDr. filozof-politológ, štúdijne pobyty: Nórsko, Holandsko, UK

PREDNÁŠKA

Symboly a ich význam - Hermeneutika

ANOTÁCIA

Symboly – Zmyslom symbolov bol ich výklad a posolstva ... o pravde, budúcnosti, o zmyslu života a poznania. Symboly nachádzame všade: v každodennom živote, v jazyku, v kultúre, v spoločnosti ako aj v náboženstvách. Rozumieme im naozaj, či sú pre nás ešte stále skryté? Čo znamenali symboly v minulosti a čo znamenajú alebo reprezentujú symboly dnes?
Natália Sabová

LEKTORKA

MUDr. Natália Sabová

Natália je holistická lekárka - internistka, ktorá vo svojej 20 ročnej praxi využíva rôzne diagnostické a liečebné postupy - Nakatani diagnistika, skenar terapia, homeopatia, numerológia, SRT...Je zakladatelkou a lektorkou svojej školy novej medicíny - skenar terapie.

WORKSHOP

Skenar terapia a súčasná nová medicína

ANOTÁCIA

Úloha súčasnej medicíny, jej nové formy a prístupy, dôležitosť vzájomnej spolupráce a prepojenia. Ako by mohla vyzerať prvá pomoc v novej medicíne? Ako zvládnuť akútny stav skenar terapiou. Skenar terapia ako most medzi klasickou a alternatínou medicínou.
Ivana Molnárová

LEKTORI

Ivka Molnárova a Daniel Michalovič

Ivka a Daniel spoločne pracujú ako sprievodcovia, terapeuti, mentori vedomým líderstvom. Po viac ako 20 rokoch v business pomáhajú ľudom odhaľovať ich životne poslanie a bloky, ktoré im bránia kráčať v radosti životom.

PREDNÁŠKA

Máme na výber - 730 km vo dvojici

ANOTÁCIA

Cesta do Santiago de Compostela po 22 rokoch v Profesia, bola očista pre telo a dušu, overila náše vedome partnerstvo. Prišlo množstvo uvedomeni a prepojení s každodenným životom.

LEKTORI

Andrea Tkáčová, Bruno Michálek

Andrea pôsobí ako hudobníčka, lektorka, terapeutka, jogínka..
Rada pozýva ľudí k ich potenciálu možnosti tvorenia, aby sa vo výsledku cítili v živote naplnenejšie, zdravšie, radostnejšie, uvoĺnenejšie.
A 1 z tých nástrojov sú práve Hlaso - Zvuko hry.

Bruno, ako ostrieľaný odborník na všetko :) pomáha držať priestor, drží najmä rytmickú sekciu a basy :) svojim šarmom zapája ľudí do procesu spolutvorby a dobrodružného sebapoznania

WORKSHOP

Hlaso - Zvuko Hry

ANOTÁCIA

Hudbu máme všetci v sebe! túžbu po vyjadrení sa môžeš naplniť v našom tvorivom kruhu: na začiatku si otvoríme hlas, zabavíme sa cez rytmické cvičenia, rôzne hry so zvukmi a hlasom. Nie je potrebné byť spevák, len láska k hudbe a odvaha / chuť prispieť do kruhu. Odnesieme si zážitok z jedinečného stretnutia so sebou v krásnom prepojení s druhými.
Judita Botev

LEKTORKA

Judita Botev

Od detstva kam prídem dostávam pomenovanie tanečnica :)
Ako hovorím, Život ti vždy odpovie.

Všetci by sme mali robiť čo nám robí radosť a ja teda slobodný tanec milujem celou mojou bytosťou.
Vytváram priestor ako milovníčka tanca a hudby s multi hudbou etnickou, či už viac rytmickou, alebo aj jemnejšou…
Pre mňa je tanec s hudbou, ktorú milujem čistá božská prítomnosť, zažívam totálny pocit celistvosti ,vnútornej sily, vášne, radosti a to si odnášam do bežného života.
Teším sa aj na teba.

WORKSHOP

Free SPIRIT DANCE

ANOTÁCIA

Free Spirit Dance je tanec nášho srdca žiadny dril , ale slobodné vyjadrenie skrze pohyb. Telo je múdry nástroj k samo liečeniu je to náš chrám. Hudba je kľúčom ako aktivovať tanec, ktorý je jazykom našej duše. Čo vás čaká? Vy sami .
Zažijete len to čo je vo vás. Cez tanec sa prejaví to naše pravé JA ktoré tam je stále prítomné.

Pozývam ťa zažiť tento jedinečný zážitok ,ktorý je v tebe ukrytý len pomocou medicíny tanca bude vyplavený na povrch, kde plne prijmeš alebo pustíš svoje emócie. Počas tanca sa nerozprávame. Dones si pohodlné oblečenie asi sa zapotíš . Prines si Fľašu s vodou V kľude aj hrkálku. Nemajte očakávania. Hlavne si to spolu užijeme.
Matej Rajkovič

LEKTOR

Matej Rajkovič

Obyčajný chalan zo Slovenska, ktorý sa zamiloval do putovania po Camine. Zbožňuje dobrodružstvo, cestovanie (píše o ňom dokonca blog!) a pri umývaní riadu vždy zabudne na panvicu.

PREDNÁŠKA

Ako nájsť sám seba - cesta pútnika

ANOTÁCIA

Cesta do Santiaga. Legenda a cestovateľský cieľ mnohých. Príďte si s Matejom vyskúšať, aké to je putovať po Svätojakubskej ceste, vezmite si do ruky svätojakubskú mušľu, kredenciál a vyrazte na cestu svojho života. A ktovie - možno na nej okrem úžasných príbehov najdete aj sami seba.
Ivana Dolinská a Petr Tichý

LEKTORI

Ivana Dolinská a Petr Tichý

Pomáhame v znovuobjavovaní našich mimoriadnych schopností a novej voľnej výživy.
Petr Tichý - Žije viac ako 7 rokov bez potreby hmotnej stravy a 2 roky nezávisle od pitného režimu. Má dar aktivácie vyššej úrovne vedomia a búrania nefunkčných konceptov a programov.
Ivana Dolinská - Ivana žije 2 roky bez potreby hmotnej stravy. Je energetická terapeutka a lektorka, viac ako 12 rokov sa venuje práci s energiou, intuíciou, mysľou a emóciami a spoločne s Petrom organizuje transformačné pobyty s aktiváciou energie Prána Živa.

PREDNÁŠKA

Pránická výživa - Život bez potreby hmotnej stravy

ANOTÁCIA

Prána Živa je najvyššia forma univerzálnej vyživujúcej a uzdravujúcej energie na transformáciu a vzostup všetkého Živého na Zemi.

Ide o proces komplexného energetického uzdravovania, zacelovania a výživy, ktorý zvyšuje vedomie, kvantitu, kvalitu a toky našej životnej sily - Prány - Živy na celostné energetické prenastavenie do zdravia, rovnováhy a harmonizácie a kompletnej výživy celého ľudského energetického a fyzického systému.
Sme duchovné bytosti, ktoré majú svoju vlastnú neobmedzenú životnú energiu.

hello world!

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Tento web využíva súbory cookies. Prehliadaním webu súhlasíte s ich používaním.
© 2023 Vedomý život, s.r.o.