Predpredaj vstupeniek na Festival poznania 2024
Kúpiť

Čo sa zmení ak sa dám zaočkovať?*

Moje behanie päťkrát do týždňa je pre mňa prekliatím.

Niekedy bežím hodinu, niekedy hodinu a pol a je fakt, že prvých 300-500 metrov, kým kĺby dosadnú na svoje miesto, kým sa srdcový tep prispôsobí výkonu sa naozaj sústredím na beh.

Potom je to už všetko v poriadku a ja mám pred sebou čas, ktorý musím nejako vyplniť. Čo pri takom behu? No, spievať ma moc nebaví, nemám sluch. Čítať sa nedá. Rozmýšľať čo navarím? No hej, áno, ale zaberie mi to nejaké dve minúty. Plány? S plánmi to nepreháňam, samozrejme mám nejakú kostru života, nedokážem sa naučiť umeniu žiť zo dňa na deň, ale ani to nezaberie veľa času.

Tak teda čo?

Nuž to, čoho ste svedkami každé ráno, keď napíšem nejaký status na Facebook. Rozmýšľam. Baví ma sledovať záblesky v mozgu, chytiť sa nejakého smeru (s malým s) a putovať po zákutiach mysle kam ma až dovedie.

Pri behu vznikajú všetky príbehy, či postrehy, ktoré potom môžete nájsť buď v statusoch, alebo na blogoch Google, či Vedomého života.

Takto vznikali aj obe moje knihy a vzniká tretia.**

Pri behu vznikali aj témy rozpráv.

A nebolo tomu inak ani včera.

Rozmýšľal som, čo by sa stalo, ak by som sa nakoniec dal zaočkovať. Čo by sa zmenilo?

Témou Slobody Jedinca sa zaoberám už snáď 10 rokov. Preto mám dosť vyhranené názory na to, čo Sloboda jedinca je, ako sa prejavuje a ako interaguje so Slobodou iného jedinca počas dobrovoľnej výmeny.

A tak som sa pokúsil na báze svojho presvedčenia namodelovať svoju situáciu po očkovaní proti vírusu SARS-Cov2.

Čo by sa teda zmenilo?

Zdravotne? Asi nič.

Aj zaočkovaný môže vírus prenášať, aj zaočkovaný môže ochorieť a aj sa na JIS-ke ocitnúť. A vakcína môže mať aj nežiadúce účinky. Ako som nedávno písal, je mi jedno, že je pravdepodobnosť nejakej situácie 0,0001% ak som tou výnimkou ja.

Verím svojej imunite, ktorá sa vysporiadala už s onakvejšími vírusmi a baktériami a za svoj 34-ročný život v dospelosti som zobral lieky dvakrát. Pri zápale priedušiek asi pred 8 rokmi a pri operácii menisku mi dali uspávací prostriedok a potom nejaké injekcie proti pooperačnej zrážanlivosti krvi. (výnimku tvoria vitamíny, a suplementy B12 pretože som vegán. A ešte jednu tabletu medipyrinu, ktorú si dám, keď ma niečo obchádza. Približne raz za rok).

Spoločensky? Absolútne nič.

Svoj zdravotný stav pokladám za intímnu záležitosť. A ak ho už zdieľam, potom s ľuďmi, ktorých si vážim, alebo ktorí so mnou zdieľajú moju cestu. Určite z neho nemienim spraviť verejnú záležitosť s tým, že ho budem ukazovať pri návšteve kaderníctva, kina, obchodu, či letiska. Navyše preto, že toto preukazovanie vyžaduje štátny zákon (vyhláška) a nie majiteľ priestoru. O to je to hanebnejšie. Pretože ak by sa majiteľ priestoru rozhodol nepustiť belocha, mal by problém so zákonom toho istého štátu, ktorý mu prikazuje nepustiť nezaočkovaného. No chápete to? Lebo ja nie.

Spoločensky by sa teda pre mňa nič nemenilo preto, že by ma rovnako nepustili do kina, či na letisko, alebo do reštaurácie ako nepustia nezaočkovaného. Vyhláška teda nehovorí, že vstup majú zakázaný neočkovaní, ale vstup majú zakázaný tí, čo sa nepreukážu nejakým papierom. A to je zásadný rozdiel.

Osobnostne? Dosť.

Od malička mám odpor k vydieraniu s násilnou podstatou***. Pokladám ho za rovnako úbohý a odporný čin ako znásilnenie. Ešte aj tí vrahovia majú v sebe (podľa mňa) viac úcty k obeti ako znásilňovači a vydierači.

Takže pokiaľ by som sa dal zaočkovať z dôvodov iných, ako zdravotných dôvodov, nedokázal by som so sebou žiť. Tvrdím, že Sloboda sa nedá udeliť, dá sa iba obmedziť. Teda dôvody ako: budeš môcť cestovať, budeš môcť navštevovať služby, budeš môcť to, čo si vlastne bežne robil predtým, ako Ťa štátny systém obmedzil sú iba odporným Orwellovským jazykom

Slobodou jednotlivca sa zaoberám už tak dlho, že som ňou presiaknutý. Spreneverením sa tejto filozofii by sa zo mňa stala iba prázdna nádoba. Dutá a bez zvuku. Bez energie, bez sebaúcty, bez zmyslu života.

Neviem, čo robia ľudia, ktorí stratia zmysel života a úctu samých k sebe. Čo sa z nich stane? Aká cesta je potom pre nich tá pravá? A zvládnu ju vôbec?

Čo je ale dobrá správa?

To, že tieto nezmyslené vládne opatrenia podporia vznik komunít. Nových paralelných spoločností s vlastnými pravidlami, vlastnou menou. A to je len a len dobre.


*-myslím tým očkovanie proti vírusu SARS-Cov2

**-knihy 16€ a 72 schodov si môžete zakúpiť tu.

***-dôsledne rozlišujem medzi vydieraním ak niekto hrozí fyzickým obmedzením a „vydieraním“ na základe zverejnenia informácie, ktorou niekto disponuje a pýta peniaze za svoje mlčanie.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihláste sa na odber noviniek

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Tento web využíva súbory cookies. Prehliadaním webu súhlasíte s ich používaním.
© 2023 Vedomý život, s.r.o.